Przewożenie rowerów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Blutut
    Classic
    • 2012
    • 21

    Przewożenie rowerów

    Wally pod jaki względem nie ma co się dziwić?
  • piociel
    Rider
    • 2010
    • 526
    • Volkswagen

    #2
    Przewożenie rowerów

    Szykuje się wyprawa rowerowa. Będę potrzebował przewieźć 3 albo 4 rowery jakieś 600 km.
    Posiałem gdzieś instrukcję i stąd moje pytanie. Jaka jest nośność kompletu relingi + bagażnik?
    Czy na dach wejdą mi 4 rowery?
    Jak się zmienia spalanie z takim ładunkiem i na co zwrócić uwagę prowadząc tak załadowany samochód?
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz

    • przemo9
      Ambiente
      • 2009
      • 228
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      Dach można obciązyć do 75 kg - masa łacznie z bagażnikiem .
      4 rowery to ok 60- 80 kg czyli blisko max
      spalisz pewno ok 1 litra wiecej - zależy od prędokości
      na pewno trzeba uważać przy wjeżdżaniu do garażu
      jak już zalożysz rowery na dach to po kilku km sprawdz czy się nadal dobrze trzymają a potem przy kazdym zatrzymaniu
      generalnie auto jest trochę bardziej mułowate - wolniej przyśpiesza, może trochę "bujnąć" przy mijaniu się z tirem i przy bocznych podmuchach.

      dane na temat obciązenia bagażnika dachowego dotyczą OCTAVI !!!!
      O II fl kombi elegance

      Komentarz

      • piociel
        Rider
        • 2010
        • 526
        • Volkswagen

        #4
        przemo9 dzięki za odpowiedź.

        Przyznam, że mam bagażnik, ale nigdy nie montowałem uchwytów rowerowych. Zastanawiam się czy na szerokość 4 wejdą? Uchwyty będę pożyczał i jeszcze ich nie widziałem na oczy.
        Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
        Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

        Komentarz

        • dato
          L&K
          • 2012
          • 1431

          #5
          Wejdą. Standardowo od Toledo przez Vectra i teraz S2 jeżdżę z zestawem box 53cm + 3 rowery i daje radę. Może się okazać, że będziesz musiał zamontować na zakładkę (tyłem do przodu), albo przekręcić kierownice (i tak warto, żeby zminimalizować opór - 600km to i dużo i mało), albo zdjąć pedały, ale wejdą. O2 nie jest istotnie węższa od S2, wejdą bezstresowo.

          Skoro pożyczasz uchwyty i ich nie znasz kup długie krawatki (opaski zaciskowe) - jeśli uznasz, że dany uchwyt jest niepewny to dodatkowo koła przymocuj krawatkami - ja daję 2-3 ścisło obok siebie na koło w trasie na HR. I jadę bezstresowo - pierwsze tankowanie sprawdzam czy wszystko dalej siedzi "sztywno" i później już się nie przejmuję.

          Na dachu będziesz miał żagiel - będziesz słyszał szum, będzie muł, będziesz czuł każdy podmuch - musisz przywyknąć. Wszystko porządnie podokręcaj i przymocuj i będzie ok. Spalanie +1-2 l/100, zależy od prędkości i trasy (wiatr, pod górkę, etc).

          Komentarz

          • przemo9
            Ambiente
            • 2009
            • 228
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            #6
            Zależy jakie masz rowery - jeżeli 4 tej samej wielkości to możesz je założyć : dwa kierownicą do przodu a dwa kierownicą do tyłu - co drugi, naprzemiennie ...
            Ja woziłem trzy rowery i w zupełności się mieściły. Cztery prawdopodobnie może trochę będą trochę wystawały poza obrys dachu, ale nie poza szerokość samochodu, powinny się zmieścić bez problemu.
            Załóż najpierw uchwyty na belki bagażnika, lekko skręć a dopiero potem całość załóż na dach i dopiero dokręć a dopiero na przykręcony bagażnik załóż rowery.
            Uważaj na lakiern na dachu!!!
            Uważaj na szyby - lepiej żeby uchwyty mocujące ramę roweru były zablokowane: mogą się otworzyć i uderzyć w przednią lub tylną szybę .
            Uważaj na tylną klapę - żeby belki uchwytów nie wystawały za bardzo do tyłu.
            O II fl kombi elegance

            Komentarz

            • dato
              L&K
              • 2012
              • 1431

              #7
              Jakie by nie były to wejdą, co najwyżej trzeba będzie kierownice przekręcić.

              Komentarz

              • piociel
                Rider
                • 2010
                • 526
                • Volkswagen

                #8
                Dzięki chłopaki za rady.
                Temat dotyczy Fabii, ale to chyba nie robi większej różnicy?
                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                Komentarz

                • dato
                  L&K
                  • 2012
                  • 1431

                  #9
                  To może być ciut węziej, ale też powinieneś zmieścić - przód/tył na zmianę, kierownice skręcone, ew. bez pedałów. Powinny wejść.

                  Komentarz

                  • adamsky
                    Rider
                    • 2024
                    • 371
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    #10
                    witam,
                    Mam pytanie bo znalazłem sprzeczne informacje na temat nośności dachu. W zwykłym nadwoziu wynosi ona 75kg, w kombi jest więcej (100kg) czy tyle samo? Chodzi o o2 Kombi.

                    Komentarz

                    • piociel
                      Rider
                      • 2010
                      • 526
                      • Volkswagen

                      #11
                      Tyle samo.
                      Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                      Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                      Komentarz

                      Pracuję...